22
TEM
2017

Farklılıkların Üniversitesi

BİRUNİLİ OLMAK İÇİN 10 NEDEN

number1

EN KAPSAMLI
SAĞLIK ÜNİVERSİTESİ

Biruni Üniversitesi 6 Fakülte, 3 Enstitü ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile Türkiye’nin en kapsamlı sağlık üniversitesidir.

number2

EĞİTİMDE
BİRUNİ METODU

Öğrencide zihinsel gelişim ve performans artışına yönelik, etkileşimli, aktif katılımlı, konunun zamanında öğrenilmesini sağlayan eğitim modeli geliştirilmiştir.

 

number3MODERN TEKNOLOJİYE SAHİP
HASTANELER ve LABORATUVARLAR

Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi ileri teknoloji ile donatılmış klinikleriyle hastalarımızın tüm ağız ve diş sağlığı gereksinimlerini karşılamakta ve kaliteden asla ödün vermeden, alanında öncü olmayı hedeflemektedir. Güçlü ve deneyimli akademik kadrosuyla alanında lider olmayı planlamaktadır. Üniversitemiz kampüsü içerisinde “Tıp Fakültesi Hastanesi“ yapılmaktadır. En son teknoloji ile donatılmış hastanemiz dünya standartlarında nitelikli sağlık personeli ile hizmete girecektir. Üniversitemizde tüm sağlık bölümleri ile ilgili modern teknolojilerle donanmış laboratuvarlar bulunmaktadır. Öğrencilerimiz eğitim alanlarıyla ilgili gerekli tüm deney, simülasyon, uygulama ve araştırmaları yapma imkanına sahiptir.

number4ÇİFT DİPLOMA, YANDAL UZMANLIĞI
VE BÖLÜM DEĞİŞTİRME İMKANI

Üniversitemiz programlarında belirli başarı düzeyine ulaşmış öğrencilere bölümler arası geçiş imkânı sağlanmaktadır. Bununla birlikte çift anadal ve yandal programlarında eğitim fırsatı sunulmaktadır.

number5SAĞLIK BİLİMLERİNDE A TAKIMI

Biruni Üniversitesi alanında yetkin, araştırma performansı ve bilimsel yayın verimliliği yüksek, yurtdışı tecrübesi ve evrensel vizyonu olan akademik kadroya sahiptir.

number6AKADEMİK KARİYERE TEŞVİK

Uluslararası düzeyde eğitim veren Biruni Üniversitesi “Bilimin Geleceği” sloganı ile öğrencilerini ilk yıldan itibaren lisansüstü eğitime hazırlamaktadır. Bu amaçla bilimsel açıdan güçlü, nitelikli ve alanında söz sahibi öğretim kadrosu ile lisansüstü eğitim programlarını hayata geçirmiş bulunmaktadır.

number7ŞEHRİN MERKEZİNDE KAMPÜS HAYATI

Üniversitemiz Topkapı surlarının karşısında, çevresi yeşil alanlarla kaplı, tarihi dokuyla uyumlu modern mimari yapıda şehrin merkezinde bir kampüs hayatı sunmaktadır. Kampüsümüzde konferans salonu, fitness salonu, basketbol ve voleybol sahası ve geniş bir sosyal yaşam imkanı bulunmaktadır. Üniversitemiz Marmaray istasyonu, Metrobüs ve Tramvay duraklarına yürüme mesafesindedir. Ayrıca kampüs içerisinde modern teknoloji ile donatılmış Diş Hekimliği Hastanesi ve yapımına başlanmış olan Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi mevcuttur.

number8ULUSLARARASI FIRSATLAR

Globalleşen dünyada, zamanın gerektirdiği niteliklerle donatılmış mezunlar yetiştirme misyonuyla yola çıkan Biruni Üniversitesi, uluslararası, eğitim alanında öncü ve alanında itibarlı sağlık kuruluşlarıyla işbirlikleri geliştirmektedir. Üniversitemiz, sektörünün lider kuruluşlarıyla akredite olmakta, stratejik ortaklıklar kurmakta ve sağlık ve eğitim alanının itibarlı birliklerine üye olmaktadır. Uluslararası sözleşme ve etik kurallarına bağlılığıyla, dünya standartlarını ölçü kabul eden Biruni Üniversitesi etik, yenilikçi ve özgür duruşuyla öğrencilerini birer dünya vatandaşı olarak yetiştirme gayreti içerisinde olacaktır.

Üniversitemiz,

Baylor College of Medicine (ABD)

King’s College (ABD)

Aachen Universitat (Almanya)

ile uluslararası işbirliği içerisindedir.

number9BİR YIL KAYBETMEDEN  BİR DİL KAZAN

Biruni Üniversitesi Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Odyoloji bölümlerinde birinci sınıf programlarına Ingilizce hazırlık programını entegre ederek Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir. Bu program sayesinde öğrencilerimizin yıllık ders yükü artmaksızın, bir yıl kaybetmeden Ingilizce öğrenmeleri sağlanmaktadır. Diğer fakülte ve bölümlerde ise, yine birinci sınıf programlarında yoğun Ingilizce eğitimi verilmektedir. Uluslararası bir üniversite olarak, Biruni Üniversitesi öğrencilerine hem eğitim-öğretim, hem de tatil dönemleri için gerek değişim programlarıyla, gerekse de doğrudan anlaşmalı olduğu üniversiteler ile ortak programlar düzenlemektedir. Böylelikle öğrenciler, Biruni Üniversitesinden aldığı Ingilizce eğitimi ile yurt içi ve yurt dışında pratik yapabilme olanağını bulacaktır.

number10BURSLAR

Öğrencilerimizin tümüne yakın kısmına %25, %50 veya %100 oranlarda burs imkanı sağlanacaktır. Üniversiteye ilk girişte sağlanan bursların tamamı karşılıksız olup; burs normal öğrenim süresi boyunca devam edecektir. Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerden, yerleştirmeye esas olan puan türündeki LYS sıralamasına göre nakit ödeme imkânları aşağıdaki şekilde sağlanmaktadır:

 

burs

Ilk tercihinden yerleşen öğrencilere normal eğitim süresince mezun oluncaya kadar her yıl %10, ikinci ve üçüncü tercihinden yerleşen öğrencilere normal eğitim süresince mezun oluncaya kadar her yıl %5 oranında ek indirim imkânı sağlanacaktır. Burslar, derslere devam edildiği ve disiplin cezası alınmadığı sürece not ortalaması veya akademik başarı durumuna bakılmaksızın devam etmektedir. Yerleşmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması ilk 100.000’de olması koşuluyla Terörle Mücadele kapsamındaki görevlerde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet mensuplarının çocuklarına, eğitim-öğretim ücretinin tamamından muafiyet imkânı sağlanmaktadır.

Akademik Başarı Bursu

Birinci sınıftan itibaren, her akademik yılın sonunda yapılacak olan değerlendirmeye göre başarılı bulunan öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerinde, bir sonraki yıl için geçerli olmak üzere Mütevelli Heyetin belirleyeceği oranlarda başarı bursu sağlanmaktadır.