Diş Hekimliği Fakültesi

Biruni Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, üniversitemizde  uygulanan “BirDeha Eğitim Metodu”nun yanı sıra Ulusal Çekirdek Eğitim programı çerçevesinde, Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi Birliğinin (ADEE) önerdiği koşullarda eğitim faaliyetlerini yürütmektir. Biruni Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim gören öğrencilerimiz ilk 3 yılda temel tıbbi derslerin yanında preklinik laboratuvar çalışmalarında bulunmakta ve bilgisayarlı fantomlar üzerinde mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmektedir. Dördüncü ve beşinci yıllarda ise hasta üzerinde uygulanan klinik çalışmalarla eğitimlerini tamamlamaktadırlar.

İstanbul’un merkezi konumunda bulunan kampüsümüz içerisinde yer alan ileri teknolojilerle donatılmış Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemiz, diş hekimliğinin tüm uzmanlık alanlarında poliklinik ve ameliyathane hizmeti vermektedir. İnsana ve insan sağlığına doğrudan sunulan hizmetin kutsallığının  bilinci ile hasta  memnuniyeti ön planda olarak hizmet veren hastanemiz, kısa sürede tercih edilen bir merkez haline gelmiştir. Güçlü akademik kadro ve günümüz teknolojik araçlarıyla (3D digital yöntemler, CAD-CAM vb.) desteklenerek yapılan eğitimler ile öğrencilerin yetkin birer diş hekimi olarak mezun olmalarını sağlanmaktadır.

Ayrıca, kampüs içerisinde öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin araştırma yapacağı çok çeşitli AR-GE laboratuvarı mevcut olup, mezuniyet sonrası ulusal (DUS) veya uluslararası sınavlarda başarılı olabilmeleri için kurslar düzenlenmektedir. Ana Bilim Dallarımızda Doktora ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS) sonucu uzmanlık eğitimleri verilebilmektedir. Lisans/Lisans üstü ve Doktora/Uzmanlık eğitimlerimiz, uluslararası ölçütlerde, yenilikçi, üretime dönük projeler ve araştırmalar gelişen teknoloji ile birlikte özelleşmiş bilim insanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca 2018-2019 Eğitim – Öğretim yılında eğitim vermek üzere İngilizce Diş Hekimliği Programı açılmıştır.