Neden Biruni Üniversitesi?

Türkiye'nin En Kapsamlı Sağlık Üniversitesi

Üniversitemizde sağlıkla ilgili tüm bölümleri içeren Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile birlikte Eğitim Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültesi olmak üzere 6 Fakülte, Enstitü ve Meslek Yüksekokulu kapsamında 26 program mevcuttur.

Şehrin Merkezinde Kampüs Hayatı

İstanbul şehir merkezinde konumlanmış, ulaşımı kolay (Marmaray Kazlıçeşme istasyonuna, Cevizlibağ metrobüs durağına, Avrasya Tüneline yakın) Topkapı Surları’nın karşısında, yeşillikler içinde, İstanbul’un tarihi dokusuyla iç içe bir kampüs.

Burs İmkanlarının Çeşitliliği

Üniversitemizde burs imkanları; ilk tercih, akademik başarı gibi çeşitli burs kaynakları mevcuttur. Bursların tamamı karşılıksız olup normal öğrenim süresince geçerlidir.

Çift Diploma, Yandal Uzmanlığı ve Bölüm Değiştirme İmkanı

Üniversitemiz, programlarında belirli başarı düzeyine ulaşmış öğrencilere bölümler arası geçiş ile birlikte çift anadal ve yandal eğitim yapma imkânı sağlanmaktadır.

Uluslararası Fırsatlar

Alanında öncü ve itibarlı uluslararası kurum/kuruluşlarla iş birlikleri geliştiren üniversitemiz, sektörünün lider kuruluşlarıyla stratejik ortaklıklar yapmıştır. Ayrıca Erasmus+ kapsamında Avrupa’da çok sayıda üniversite ile öğrenci değişimi ve staj hareketliliği programları uygulanmaktadır.

Güçlü Akademik Kadro

Üniversitemiz alanında yetkin, araştırma performansı ve bilimsel yayın verimliliği yüksek, yurtdışı tecrübesi ve evrensel vizyonu olan akademik kadroya sahiptir.

Biruni Bilim İnsanı Yetiştirme Programı

İstekli ve başarılı öğrencilerin geleceğin bilim insanı olarak yetiştirilmesi amacıyla kapsamlı bir program dahilinde, öğretim üyelerinin danışmanlığında öğrencilere çeşitli projelerde de çalışma olanağı sağlanarak araştırma kültürü kazandırılır.

İleri Teknolojiyle Donatılmış Hastaneler ve Laboratuvarlar

İleri tanı ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı, güçlü ve deneyimli akademik kadroya sahip üniversite hastanelerimiz ve afiliye olduğumuz hastanemizde nitelikli sağlık hizmeti verilmesinin yanı sıra, öğrencilerimize birebir klinik uygulama/staj yapma imkânı sağlanmaktadır.